mapa kde nas najdete

Apartmány Razula
Velké Karlovice 690, 756 06

GPS
49°22'10.016"N, 18°21'20.778"E

 


Krásně je na Valašsku :-)

exterier logo_1

leto logo_1Apartmány Razula na Facebooku Fotogalerie Kalendář akcí

Turistické výlety a trasy Beskydy

Krásným a zajímavě členitým pohořím na východní Moravě jsou Beskydy. Turistika je díky tomu v této oblasti velmi oblíbená. Turistické výlety po Beskydách můžete podnikat nejen s cílem poznání krásné krajiny, ale také s cílem zlepšení vašeho zdraví. V Beskydách naleznete mnoho turistických tras, které jsou určeny pro začínající i velmi pokročilé turisty.

Turistické výlety po Beskydách také zvýší vaše vzdělání. Je zde totiž umístěno kromě mnoha turistických tras i několik desítek naučných stezek. Tyto naučné stezky jsou vždy spojeny s význačnými osobnostmi jako jsou Leoš Janáček, František Palacký nebo T. G. Masaryk. Turistické trasy podél naučných stezek dosahují délky 2 – 16,5 km, takže si na své přijdou milovníci krátkých a delších procházek přírodou.

Samotné turistické trasy po Beskydách (mimo naučné stezky) nabízejí možnost podnikat i celodenní turistické výlety. Níže můžete nalézt několik tipů na turistické výlety po Beskydách.

Turistické trasy Beskydy

Velký Javorník – Pustevny – Lysá hora

velky javornik_1

Celodenní turistický výlet s délkou necelých 40 km je vhodný pro zkušenější turisty. Trasa začíná ve Veřovicích v nadmořské výšce okolo 300 m nad mořem. Po cestě překonáte převýšení více 1000 metrů a dostanete se tak do výšky více než 1200 metrů nad mořem. Odměnou po zdolané trase vám bude občerstvení horském hotelu Visajale, který vás čeká na konci tohoto turistického výletu. 

 

Frenštát – Kunčice

kuncice_1

Méně náročná turistická trasa Frenštát – Kunčice dosahuje poloviční délky než předchozí trasa. 20 km trasa je vedena po asfaltových cestách a výškový rozdíl mezi jejím nejnižším a nejvyšším bodem je 400 metrů. Při výletu vyjdete z Frenštátu pod Radhoštěm a přes Žuchov dorazíte do malebné obce Kunčice pod Ondřejníkem. Po krátkém odpočinku se zpět do Frenštátu můžete dostat jinou cestou a sice přes Bystré. 

 

Horní Bečva – Staré Hamry

horni becva_1

Ještě kratší turistickou trasu nabízejí Beskydy při cestě z Horní Bečvy směrem na Staré Hamry. Trasa má délku něco málo přes 10 km a její výškové převýšení má hodnotu 350 metrů. Při turistickém výletě, kdy přejdete hranici Zlínského a Moravskoslezského kraje, navštívíte krásné vesničky jako je Kudlačena, Kladnatá, Lhotská, Klepačka a Samčanka. 

 

K pramenům Bečvy – Bumbálka – Velké Karlovice

becva

Východiskem k pramenům obou Bečev je horské silniční sedlo Bumbálka (860 m) na hranici se Slovenskem. Nedaleko se nachází také pramen Ostravice a Kysuce. Stačí vystoupat kolem hraničních patníků na první vršek Trojačka (938 m) a sejít po značeném chodníčku pár desítek metrů po svahu dolů. Malý dřevěný přístřešek označuje místo, kde pramení delší z obou říčních větví. U pramene také naleznete rozhlednu na sousedním kopci Čarták (952 m). Nabízí velmi zajímavý rozhled na všechny masivy v okolí. Za dobré viditelnosti odtud spatříte i Vysoké Tatry. Na Vysokou se jde pohodlnou cestou kolem hotelu Súkenická a turistické chaty Třeštík, která je bohužel zrušená. Těsně před koncem výstupu odbočuje chodníček k prameni Rožnovské Bečvy. K ní vede bahnitý chodník lemovaný řetězovým zábradlím. Cesta vzhůru po řetězech je zábavná, ale náročná i za sucha. Pokračujte z Vysoké dál a u nejbližšího rozcestí odbočte z červené doleva na žlutou. Trasa je kolem horských osad Hanzlová, Polana a Jestřábí až k úpatí kopce Miloňová (846 m), na němž stojí dřevěná rozhledna, která nabízí výhled do údolí Vsetínské Bečvy a na obec Velké Karlovice. Skončíte ve Velkých Karlovicích. Trasa má cca 10 km.


Pramen Smradlava – Bumbálka  – Bílá

smradlava

Z Bumbálky stejně jako u trasy k pramenům Bečvy se dostanete na Třeštík a do Bílé se dá pohodlně sejít kolem Masarykovy chaty na Beskydě údolím Velké Smradlavy po zelené značce. Pramen Smradlavy včetně  okolí je hezky upravený, vede k němu dřevěný mostek přes potok, kousek od něj stojí přístřešek a lavičky. Trasa má cca 8 km.