mapa kde nas najdete

Apartmány Razula
Velké Karlovice 690, 756 06

GPS
49°22'10.016"N, 18°21'20.778"E

 


Krásně je na Valašsku :-)

exterier logo_1

leto logo_1Apartmány Razula na Facebooku Fotogalerie Kalendář akcí

Cyklistické výlety a cyklotrasy Beskydy

Beskydy doslova lákají na cyklistické výlety. Členitý profil a malebná příroda jsou ideálním prostředím pro jízdu na kole. Podnikání cyklistických výletů vám usnadní velké množství cyklotras. Cyklotrasy Beskydy jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilé a vytrvalé cyklisty. Cyklotrasy umožňují podniknout krátký výlet na pár hodin nebo celodenní turistický výlet spojený s občerstvením v některé příjemné hospůdce.

Cyklotrasy jsou ve většině případů vedeny po lesních a polních cestách nebo méně frekventovaných silnicích. Tím je zajištěna vaše maximální bezpečnost proti běžným silničním provozem. Cyklistické výlety v přírodě navíc působí velmi pozitivně na vaše zdraví. Délky cyklotras se pohybují v rozmezí 30 - 60 km a jejich náročnost se odvíjí od výškového profilu trasy.

Cyklistické výlety jsou přizpůsobeny převážně horských a crossových kolům. Ale ani milovníci silniční cyklistiky nejsou ochuzeni, neboť některé cyklotrasy je možné absolvovat i na silničním kolem.

Cyklotrasy Beskydy

Z mnoha cyklotras po celých Beskydách si vám dovolujeme nabídnout několik následujících tras pro pokročilé i pro rekreační cyklisty.

Z Frýdlantu nad Ostravicí k vodní nádrži Šance

sance
Náročná trasa láká na cyklistické výlety převážně zdatné cyklistiky. Délka celé trasy je více než 60 km a výškové převýšení má hodnotu necelých 500 m. I když je trasa vedena převážně po silnicích a po zpevněných cestách, bez horského kola se zde neobejdete. Úsek Matiňák – Hlavatá vede totiž velmi náročným a kopcovitým terénem, který vás prověří nejen po fyzické stránce, ale také po stránce vašeho vybavení.

Po hřebeni Radhoště

radhost

I když má tato cyklotrasa převýšení 700 metrů, je cyklistický výlet po ní méně náročný než v případě trasy Z Frýdlantu nad Ostravicí k vodní nádrži Šance. Celkové délka trasy je 46 km a je určena pro cyklisty vybavené horským kolem. V úseku prvních 10 km absolvujete táhlá stoupení, ale zbytek cesty bude převážně ve stylu jízdy směrem dolu. Při cyklistickém výletu po hřebeni Radhoště navštívíte mnoho zajímavých míst jako jsou Trojanovice, Pustevny, Radhošť, Martiňák a Čeladná.

Okolo přehrady Olešná

olesna

Nenáročná trasa vedoucí okolo Frýdku Místku s převýšením 80 m dosahuje délky 33 km. Vzhledem ke svému nenáročnému profilu je vhodná na cyklistické výlety i méně pokročilých cyklistů. Trasa vede hlavně po místních komunikacích a proto je vhodná i pro silniční cyklistiku. Během jízdy bude na vaše zdraví působit čerstvé ovzduší, které je zvlhčováno vodou z překrásné přehrady Olešná.

Ze Starého Jičína do Sklenova

sklenov

Nejkratší cyklotrasa v Beskydách má délku 24,5 km. Díky malému převýšení 80 m je vhodná i pro méně zkušené cyklisty. Většinu cyklistického výletu strávíte na silnicích III. třídy a proto je možné využít i silničního kola. Po cestě se budete proplétat i ulicemi měst a tak budete moci obdivovat zajímá místa jako je předměstí Nového Jičína a městskou památkovou rezervaci ve Štramberku.