mapa kde nas najdete

Apartmány Razula
Velké Karlovice 690, 756 06

GPS
49°22'10.016"N, 18°21'20.778"E

 


Krásně je na Valašsku :-)

exterier logo_1

leto logo_1Apartmány Razula na Facebooku Fotogalerie Kalendář akcí

Lyžování Beskydy

Ve Velkých Karlovicích si na své přijdou milovníci běžeckého i sjezdového lyžování. Beskydy totiž nabízejí mnoho sjezdovek i běžeckých tras, které jsou upraveny do profesionálních podmínek. Osvětlené sjezdovky umožňují i noční lyžování pod umělým světlem.

U některých sjezdovek je umístěn i areál pro běžecké lyžování, takže mohou i běžkaři využít nočního lyžování. Beskydy ale nabízejí pro běžecké lyžování krásnější místa než jen areály sjezdovek. Mimo rozmanitý terén na vás čeká v celých Beskydách čerství vzduch, který působí pozitivně na vaše zdraví.

Běžecké tratě i sjezdovky jsou svojí rozmanitostí vhodné pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Při volbě správné obtížnosti běžecké tratě nebo sjezdovky je důležité brát ohled nejen na její délku, ale také na její výškový profil.

Běžecké tratě

Morávka – Sviňorky

moravka

Běžecká trať o délce 20 km a šířce 6 metrů nabízí 2 stopy pro klasické lyžování a jednu stopu pro bruslení. Trasa vede přes les s krásnými výhledy na panoráma údolí Morávky a vrchu Travného. V běžeckém areálu se nachází stylový srub s občerstvením a toaletou. Užitečnou službou, kterou areál nabízí, je úschovna vašich věcí, které nechce při lyžování vláčet s sebou. 

Bílá – Staré Hamry

bila

Rozsáhlý běžecký areál nabízí tři různé okruhy pro běžecké lyžování:

  • Červený okruh – 30 km
  • Modrý okruh – 20 km
  • Oranžový okruh – 16 km
  • Zelený okruh – 10 km

Pro vaše občerstvení jsou v areálu umístěny 3 bufety a nedaleko od areálu se nachází restaurace Pokrok, kde jsou k dostání výborná teplá jídla. Pro začínající lyžaře, kteří si nechtějí kupovat vlastní vybavení, nabízí areál i půjčovnu lyžařského vybavení za nízké ceny. Lyžování v areálu Bílá – Staré Hamry si tak může dopřát každý.

Sjezdovky

Sjezdovek, které nabízejí sjezdové lyžování v Beskydách je velké množství. V následujícím seznamu pro vás vybíráme ty nejzajímavější a nejvíce doporučované sjezdovky.

Ski areál Razula

razula

Razula nabízí čtyři různé tratě pro sjezdové lyžování: 

  • Dvě modré sjezdovky délky 200 m a 300 m
  • Dvě červené sjezdovky délky 400 m a 1000 m

Kromě samotného lyžování v Beskydách nabízí ski areál Razula další užitečné služby pro své návštěvníky. Mezi tyto služby patří lyžařská škola, snowtubing, skibus, servis a půjčovnu lyží a mnohé další.

Ski Vítkovice Bílá

vitkovice

Lyžování ve ski areálu Bílá umožňuje celkem 7 sjezdovek: 

  • Zelená o délce 80 m
  • Čtyři modré o délkách 300, 400, 700 a 1100 metrů
  • Dvě červené a délkách 950 a 1050 metrů

Zelená sjezdovka je určena především pro lyžařskou školu Sun Ski, která je jednou s doplňkových služeb areálu. Mimo lyžařské školy nabízí areál i dětský lyžařský park, servis a půjčovnu lyžařského vybavení. Rodinné lyžování Beskydy je nejlepší v tomto areálu.

Ski Lysá hora

lysa hora

Lyžařský areál, nacházející se na samém vrcholu Lysé hory, nabízí dvě sjezdovky. Modrou o délce 360 metrů, která je vhodná pro běžné lyžaře a černou o délce 1320 metrů, která je ideálním místem pro pokročilé lyžaře, kteří milují adrenalin. Občerstvení a stravování je v areálu zajištěno v Chatě Lysá hora a v občerstvení Šantán. Nejlepším místem pro milovníky adrenalinového lyžování Beskydy je Ski Lysá hora.